Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siatkarskie talenty rywalizują w Szczytnie. Trwają Mistrzostwa Polski kadetów

Fot. A. Leska/FB MOS w Szczytnie

W Szczytnie rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Impreza, której patronuje Radio Olsztyn zgromadziła mnóstwo talentów.

Wprawdzie bez drużyn z Warmii i Mazur, ale z zawodnikami, których warto obejrzeć. Za kilka lat bowiem mogą zawojować światowe parkiety. W pierwszym meczu MOS Wola Warszawa pokonał po tie breaku Gwardię Wrocław, a MVP spotkania został wybrany Jakub Buczek. Atakujący MOS-u atakował aż 55 razy i zdobył w tym meczu 28 punktów.

W innym pojedynku grupy A Czarni Radom ulegli Chemikowi Bydgoszcz 1:3. W grupie B Dunajec Nowy Sącz przegrał z AZSem Częstochowa 1:3, natomiast Trefl Gdańsk wygrał z AKS-em Rzeszów 3:1.

 

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

 

Drugiego dnia mistrzostw emocji nie brakowało. Gwardia Wrocław pokonała Chemika Bydgoszcz 3:1. Siatkarze RCS Czarnych Radom przegrali z MOSem Wola Warszawa 1:3. To oznacza, że warszawianie są już praktycznie w półfinale Mistrzostw Polski Kadetów. W grupie B natomiast wszystko już jasne: AZS Częstochowa wygrał z AKSem Rzeszów 3:1, a Trefl Gdańsk w takim samym stosunku pokonał SKPS Dunajec Nowy Sącz. Takie wyniki dały częstochowianom i gdańszczanom awans do półfinałów. Rzeszowianie oraz siatkarze z Nowego Sącza zagrają o miejsca 5-8.
Dziś (piątek) ostatnie mecze grupowe i po nich będziemy wiedzieć, które zespoły uzupełnią grono półfinalistów, a także kto zagra o miejsce 5. i 7.

 

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

 

Harmonogram gier 10.05:
10:00 GRUPA A – RCS Czarni Radom – KS Gwardia Wrocław
12:30 GRUPA A – BKS Chemik Bydgoszcz – UMKS MOS Wola Warszawa
16:00 GRUPA B – Trefl Gdańsk SA – AZS 2020 Częstochowa
18:30 GRUPA B – AKS V LO Rzeszów – SPKS Dunajec Nowy Sącz

Mistrzostwa Polski kadetów rozgrywane są w szczycieńskiej hali sportowej przy ulicy Lanca. Potrwają do niedzieli.

 

Autor: M. Świniarski / P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ministerstwo podaje: bezrobocie w kraju wynosi 5,6 %. Największy spadek odnotowano na Warmii i Mazurach

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 5,6 % - wynika z szacunku Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Największy spadek zjawiska odnotowano na Warmii i Mazurach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV