Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sieci rybackie znikną z kilku mazurskich jezior. Polski Związek Wędkarski rozpoczął rozmowy


Polski Związek Wędkarski usuwa sieci z 6 jezior: Jeziora Ełckiego, Roś, Orzysz, Gołdopiwo, Olecko i Necko. O zaprzestanie odłowów sieciowych od kilku lat zabiegają wędkarze i samorządy. Uważają, że gdy sieci znikną, pojawi się więcej ryb i turystów.

Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego odwiedził Mazury i rozmawiał o usunięciu sieci z samorządami i wędkarzami. – PZW liczy przede wszystkim na współpracę z wędkarzami – mówi prezes związku Teodor Rudnik. – To co jest dla nas najważniejsze, to oczekiwania od wędkarzy – etyczne wędkowanie, dbanie o wodę, pomoc w zarybianiu i ochrona przed kłusownikami. Oczekujemy od nich, że będą autentycznymi gospodarzami jezior.

Wędkarze cieszą się z takiego rozwiązania przyznaje prezes ełckiego koła PZW Bogdan Kuczyński. – I tak opiekujemy się jeziorami. Jest jeszcze straż państwowa, która też się nimi zajmuje.

PZW rozmawia o współpracy również z samorządami, od których chciałby otrzymać rekompensatę finansową z powodu strat, jakie związek poniesie po zaprzestaniu odłowów sieciowych. Rozmowy o jej wysokości trwają.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Podbielsk11a

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarybianie, wędkarstwo
Młodzież też lubi moczyć kije. Ponad 80 uczniów posiada już kartę wędkarską.

Od 2 tygodni 31 gimnazjalistów z Kurzętnika posiada kartę wędkarską. Dziś (13 czerwca) dołączy do nich około 50 uczniów z gimnazjum w Pasymiu. Wojewódzka Komenda Państwowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV