Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siedmiu kandydatów do fotela prezydenta Elbląga

Sekretariat prezydenta Elbląga. Fot. Łukasz Węglewski

W listopadowych wyborach samorządowych bierze udział osiem komitetów, ale jeden z nich – Platforma Obywatelska – nie wystawia swojego kandydata.

– O stanowisko prezydenta Elbląga będzie ubiegać się siedem osób – powiedział Radiu Olsztyn Maciej Cichosz z Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Wśród kandydatów są: urzędujący prezydent Jerzy Wilk z PiS. Jego kontrkandydatami są m.in. doświadczeni politycy: Janusz Nowak z SLD Lewica Razem, były wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski z własnego komitetu i Cezary Balbuza w Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, który kandydował też w ubiegłym roku w przyspieszonych wyborach.

Pozostała trójka to debiutanci: Edmund Szwed z Obywatelskiego Elbląga, Adrian Meger z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego oraz Robert Grabowski z Komitetu Elblążanie Razem. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory, prezydent Elbląga
Konwencja wyborcza Andrzeja Ryńskiego

Większy udział mieszkańców w rządzeniu Olsztynem zapowiada Andrzej Ryński. Kandydat na prezydenta Olsztyna popierany przez SLD zorganizował dziś konwencję wyborczą, na której przedstawił swój program i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV