Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silne uderzenie zimy w Polsce. Alert ze względu na mróz na Warmii i Mazurach

Fot. fotolia.com

Ostatniej doby z wychłodzenia zmarły w kraju cztery osoby – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku sezonu zimowego są 44 ofiary zimna.

Pierwszy stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem obowiązuje w czterech województwach. Alerty ze względu na mróz dotyczą Podkarpacia, Małopolski, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Na Warmii i Mazurach wieczorem i w nocy było bardzo mroźno i padał śnieg. To mogło spowodować, że na drogach regionu było kilkanaście kolizji i wypadek. W Gwiździnach w powiecie nowomiejskim zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została ranna.

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk zapowiada, że w ciągu dnia mróz odczują najbardziej mieszkańcy północno-wschodniej Polski, ale ujemne temperatury będą w całym kraju.

00:00 / 00:00

W takich temperaturach trzeba zwracać szczególna uwagę na osoby, które mogą być narażone na wychłodzenie – apeluje rzecznik RCB Anna Adamkiewicz.

00:00 / 00:00

 W województwie warmińsko-mazurskim działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy – np. medycznej, finansowej czy prawnej. Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny.

W związku ze znacznym spadkiem temperatur RCB ostrzega też przed czadem. Należy pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń i kontroli instalacji kominowych.

 

Autor: K.Kantor za IAR
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Prokuratura Rejonowa w Braniewie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w Karwinach

W nocy ze środy na czwartek zginęło tam 5 młodych ludzi. Samochód, którym jechali uderzył w drzewo, po czym zapalił się i całkowicie spłonął. Nieoficjalnie wiadomo,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV