Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skarbówka ostrzega przed fałszywymi mailami. Oszuści straszą kontrolami

Fot. Pixabay.com

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca podszywa się pod urząd skarbowy i straszy kontrolami.

Oszust lub oszuści wysyłają wiadomości z adresu przypominającego urzędowy. Podają się za przedstawiciela fiskusa i informują o decyzji o wszczęciu kontroli skarbowej na skutek błędu w złożonej deklaracji podatkowej. Nadawca informuje, że w przypadku braku kontaktu zostanie wszczęte postępowanie.

Służby Administracji Skarbowej informują, że nie są autorami takich wiadomości, a procedury administracyjne nie przewidują składania wyjaśnień drogą mailową. Ostrzegają także przed wysyłaniem odpowiedzi i otwieraniem załączników do tego typu wiadomości. To z kolei może zainfekować nasz komputer i wykraść nasze dane, np. haseł do konta czy kart kredytowych.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fiskus, urząd, fałszywe, kontrole, oszuści, skarbówka, e-mail
Około 150 oszukanych klientów, straty szacowane na 60 milionów złotych. Policja zatrzymała dwie osoby w związku z piramidą finansową

Ełccy kryminalni zatrzymali 30-letnią mieszkankę miasta. Kobieta stworzyła piramidę finansową i oszukała około 150 osób, które mogły jej powierzyć nawet 60 mln zł. W związku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV