Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skazani będą pracować dla miasta. Olsztyn podpisał umowę z aresztem śledczym

[Zdjęcie jest ilustracją do tekstu] Zakład Karny w Iławie. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Nie dostają wynagrodzenia, a mimo to garną się do pracy. Mowa o osadzonych w Areszcie Śledczym w Olsztynie, który od 7 lat podejmują się pracy społecznej w mieście. To główne założenie porozumienia zawartego między gminą Olsztyn i aresztem. Współpraca będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Efekty porozumienia są wymierne dla obu stron. Gmina oszczędza, a skazani poświęcając się społecznie przechodzą proces resocjalizacji. Dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie, por. Gaweł Gołdziński powiedział, że wytypowano 10 skazanych, którzy w przyszłym roku zostaną oddelegowani do pracy w jednostkach miejskich .

Zapotrzebowanie na pracę więźniów w przyszłym roku zgłosiło 8 podmiotów, m.in MPEC, schronisko dla zwierząt, kilka szkół i przedszkole. Więźniowie będą wykonywali tam prace konserwatorskie, naprawcze i remontowe.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Areszt Śledczy, resocjalizacja, osadzeni
Ponad 300 Ukraińców pracowało niezgodnie z przepisami. Właściciel agencji pośrednictwa pracy stanie przed sądem

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Olsztynie sprawdzili jedną z agencji pośrednictwa pracy. Okazało się, że na 524 obcokrajowców nielegalnie pracowało 313 obywateli Ukrainy. Aż 292...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV