Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skazani na siebie

Pikieta KOD-u w Olsztynie

Pikieta KOD-u w Olsztynie fot. Izabela Malewska

W sobotę, 23 stycznia 2016 r. w Olsztynie, podobnie jak w innych 45 miastach w Polsce i kilku miastach za granicą odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji.

W Olsztynie Manifestacja KOD-u została zorganizowana po raz pierwszy. Według różnych źródeł uczestniczyło w niej od pięciuset do tysiąca osób, w różnym wieku. Manifestacji przyglądała się grupa olsztyńskich narodowców. Gdy wiec się zakończył, kilka osób w różnym wieku z naklejkami KODU udało się do jednego z olsztyńskich pubów. Zostali wyproszeni z lokalu. Dlaczego?

Posłuchaj reportażu Alicji Kulik pt „Skazani na siebie”:

00:00 / 00:00

Kontrdemonstrację zorganizowali olsztyńscy narodowcy, fot. I. Malewska

Posłuchaj też rozmowy na ten temat z uczestnikami demonstracji KOD w Olsztynie, aktorką Ireną Telesz i dyrektorem biura Sejmiku Wiktorem Markiem Leykiem oraz z architektem Sławomirem Hryniewiczem, który obserwował zarówno demonstrację KOD-u, jak i kontrdemonstrację ruchów narodowych i wydawcą „Debaty”, publicystą Bogdanem Bachmurą. Rozmowę prowadziła Alicja Kulik.

00:00 / 00:00

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protesty
Niezadowoleni rolnicy planują blokady dróg

Szykuje się kolejna fala protestów rolników na Warmii i Mazurach. Swoje niezadowolenie manifestują producenci m.in. z okolic Działdowa, Elbląga i Nowego Miasta Lubawskiego. Tam w najbliższych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV