Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skażona woda w jednym z olsztyńskich jezior. „Istnieje zagrożenie dla kąpiących się tam osób”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. fotolia.pl

Bakterie e-coli w jeziorze Tyrsko w Olsztynie. Woda przy dzikiej plaży obok hotelu jest skażona – potwierdzają to wyniki badań.

Dzisiejsze dane nie napawają optymizmem – mówi Teresa Parys, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie i dodaje:

Istnieje zagrożenie dla osób, które się tam kąpią. Próbki pobieraliśmy dwukrotnie. Stwierdzono przekroczenie dwóch parametrów: bakterii e-coli i enterokoków.

00:00 / 00:00

Prawdopodobnie do jeziora trafiają ścieki z pobliskiej studzienki kanalizacyjnej. Kolejna próbka wody zostanie pobrana jutro.

Sprawą zajmuje się Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Została ona także zgłoszona do prokuratury przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna – Michała Wypija.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bakterie, Michał Wypij, E.Cola, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, jezioro Tyrsko, Teresa Parys
Michał Wypij: Prezydent Olsztyna, który ma szerokie kontakty w kancelarii premiera gwarantuje realizację dużych projektów

O nowej funkcji i wyborach samorządowych mówił w Porannych pytaniach Michał Wypij, doradca w kancelarii premiera i kandydat na prezydenta Olsztyna. Od poniedziałku Michał Wypij przeszedł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV