Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skrócone trasy i zawieszone połączenia kolejowe. PKP i Polregio zmieniają rozkład jazdy pociągów

fot. Przemysław Getka

Spółki z grupy PKP współpracują w profilaktyce zakażeń koronawirusem. Wprowadzono szczegółowe wytyczne dla pracowników, w szczególności dla personelu, który ma bezpośredni kontakt z podróżnymi na dworcach i w pociągach. Z kolei POLREGIO zawiesiło prawie 30 połączeń na Warmii i Mazurach.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego od 15 marca zawieszono do odwołania kursowanie pociągów międzynarodowych. Od wczoraj (17.03) zmieniono też rozkłady jazdy części pociągów krajowych. Niektóre zostały zawieszone, inne kursują tylko na skróconych odcinkach – wyjaśnia Piotr Mazur z PKP Intercity.

00:00 / 00:00

Sytuacja jest stale monitorowana, a wszelkie decyzje przewoźnika są podejmowane w oparciu o analizy frekwencji w pociągach. Szczegółowa lista pociągów i zmian wprowadzonych przez PKP Intercity jest dostępna TUTAJ.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i polskiego rządu grupa PKP prosi o kupowanie biletów przez kanały mobilne- strony internetowe lub aplikacje. W przypadku kupna biletów w kasach lub u obsługi pociągu zalecane są zbliżeniowe płatności kartą.

POLREGIO zaś zawiesiło 28 połączeń kolejowych na Warmii i Mazurach. Zmiany wymusił spadek frekwencji w korzystaniu z tej formy transportu. A chodzi o wprowadzenie szczególnych środków ostrożności związanych z trudną sytuacją epidemiczną kraju, przez zamknięcie szkół, placówek kultury, kin i teatrów co przełożyło się na znaczne obniżenie liczby osób, które jeżdżą pociągami – mówi Dominik Lebda – rzecznik prasowy POLREGIO.

00:00 / 00:00

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, rozkład jazdy, zawieszenie, połączenia, zmiany, POLREGIO
Kolejna instytucja w Elblągu zawiesza obsługę mieszkańców. „To dla dobra nas wszystkich”

Elbląski Zarząd Budynków Komunalnych zawiesił bezpośrednią obsługę mieszkańców we wszystkich placówkach. Od dziś do odwołania wszelkie sprawy załatwiane będą drogą pocztową oraz elektronicznie. W sprawach pilnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV