Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skrzydlaci przyjaciele

Fot. K. Mikunda

W kolejnym odcinku audycji „Cztery łapy” zajmujemy się światem ptaków.  

Ptaki są najbardziej zróżnicowaną gromadą kręgowców lądowych, istnieje około 10 tys. gatunków ptaków, które zamieszkują cały świat. Ich wielkość waha się od 5 cm u koliberka hawańskiego do 2 metrów 70 centymetrów u strusia. To wyjątkowe zwierzęta, spełniające ogromną role w przyrodzie. O tym, jakie ptaki zamieszkują teren Warmii rozmawialiśmy z ornitologiem – Marianem Szymkiewiczem. Natomiast o tym, w jaki sposób możemy im pomagać z założycielką Fundacji „Albatros” – Ewą Rumińską.

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Kowu i Zazu to fantastyczna, przyjazna dwójka psiaków do adopcji.

Kowu (rudy z białym krawatem) i Zazu (czarny podpalany) to około 3-4-letni (prawdopodobnie) bracia. Są niewielcy – sięgają ledwie do połowy łydki. Do tego nie mają ogonków a małe ciałka poruszają się na krzywych łapach. Nie mają za sobą kolorowej przeszłości – zostały znalezione w środku lasu – wystraszone i zdezorientowane, jeden z nich miał obroże, więc kiedyś musiały mieć dom. Psiaki są ze sobą bardzo zżyte – nie widzą świata poza sobą. Gdy jeden znika z pola widzenia, drugi nie wie co robić. Wszystko robią razem – biegają, bawią się, śpią, jedzą. Nie ma w nich grama agresji – zarówno do człowieka, jak i do innych psiaków. Potrzebują dłuższej chwili by zaufać i zbliżyć się do człowieka. A gdy to nastąpi okazują się bardzo sympatycznymi kawalerami. Ze względu, że psiaki są tak bardzo ze sobą zżyte szukamy dla nich wspólnego domu – jeżeli to się nie uda będą szukać domów oddzielnie. Psiaki za zaszczepione, zaczipowane i wykastrowane. Do dobrego domu dowieziemy je w całej Polsce. Kontakt – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach.

Zazu

Kowu

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cztery łapy, Kowu
Obowiązki właścicieli zwierząt

W kolejnym odcinku audycji "Cztery łapy" zajmujemy się obowiązkami jakie spoczywają na właścicielach zwierząt. Często słyszymy o tym, że zwierze zaginęło, bo właściciel nie zamknął bramki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV