DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro

Słabe zakończenie roku Olimpii. Elblążanie przegrali z Elaną 0:2

Stadion Olimpii Elbląg. Fot. zksolimpia.pl

32 punkty – z takim dorobkiem kończą ligowe granie w 2019 roku piłkarze Olimpii Elbląg.  Żółto-biało-niebiescy swojego dorobku nie poprawili w meczu u siebie z Elaną Toruń – przegrali 0:2.

Pojedynek był bardzo wyrównany, ale o wyniku spotkania zazwyczaj decyduje głównie skuteczność. Ta dzisiaj była zdecydowanie domeną Elany, która praktycznie stworzyła sobie dwie dobre sytuacje i wykorzystała je z zimną krwią.

W 27 min. Sebastiana Madejskiego z bliskiej odległości pokonał Dominik Sokół, a po przerwie wynik ustalił Filip Kozłowski, który do bramki piłkę skierował głową. Oba gole padły po stałych fragmentach gry. Co ciekawe, to właśnie Olimpia w II lidze słynie z tego, że jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry.

Tym razem w tym elemencie nie popisaliśmy się – przyznał Adam Nocoń – szkoleniowiec elbląskiej drużyny.

00:00 / 00:00

Bogusław Pietrzak – szkoleniowiec Elany, pochwalił swoich zawodników za zaangażowanie i skupienie do ostatniej minuty.

Olimpia mimo porażki utrzymała 5. lokatę w tabeli. Piłkarzy czeka długa przerwa w rozgrywkach. Do walki o ligowe punkty wrócą w ostatni weekend lutego.

…………………………………

Olimpia Elbląg – Elana Toruń 0:2 (0:1)
0:1 – Sokół (27′), 0:2 – Kozłowski (68′)
Olimpia: Madejski – Balewski, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, Ryk (46′ Morys), Prytuliak (79′ Bednarski), Kuczałek, Żołądź (70′ Jabłoński), Demianiuk, Miller (65′ Brychlik)

Poznaliśmy rywali w EURO 2020

Polscy piłkarze w przyszłorocznych mistrzostwach Europy zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub...