Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SLD kompletuje listy kandydatów do samorządów

Poseł SLD Tadeusz Iwiński. Fot. Dorota Grzymska

Sojusz Lewicy Demokratycznej na Warmii i Mazurach pełną parą szykuje się do wyborów samorządowych – poinformował na konferencji prasowej warmińsko-mazurski poseł SLD Tadeusz Iwiński.

Jak zapowiedział Tadeusz Iwiński nie wszędzie jednak komitety wystartują pod szyldem SLD. W gminach i powiatach trwają jeszcze rozmowy z sympatykami Sojuszu. Z kolei w wyborach do sejmiku województwa – należący do SLD kandydaci – są już wystawieni we wszystkich 5 okręgach. Z jedynką wystartują: Władysław Mańkut, Wiesław Pietrzak, Marcin Kulasek, Jan Antochowski i Wiesław Kowalski.

00:00 / 00:00

Poseł Tadeusz Iwiński zapewnił, że po rozmowach z ustępującym ambasadorem Rosji jest przekonany, że mały ruch graniczny nie jest zagrożony.

MRG
00:00 / 00:00

Poseł Iwiński odniósł się także do wyboru premiera Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Jego zdaniem to dowód na to, że Polska jest najważniejszym członkiem z 13 nowoprzyjętych do Unii Europejskiej. Zaprzeczył także spekulacjom jakoby przewodniczący SLD Leszek Miller miał objąć stanowisko marszałka Sejmu. (dgrzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SLD, Tadeusz Iwiński
Władysław Mańkut: Twój Ruch jest zagubiony na scenie politycznej

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch Palikota mogą wystartować z jednej listy w zbliżających się wyborach samorządowych – mówił w Porannych Pytaniach Władysław Mańkut, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV