Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SLD przekonuje, że konkubina to też rodzina

Pod bilbordem z hasłem „konkubina też rodzina” Zjednoczona Lewica zorganizowała w Olsztynie konferencję prasową.

Pod bilbordem z hasłem „konkubina też rodzina” Zjednoczona Lewica zorganizowała w Olsztynie konferencję prasową. Fot. K. Kaszubski

Prof. Tadeusz Iwiński zwrócił uwagę na to, że Zjednoczona Lewica chce, aby w Polsce można było – przed urzędnikiem stanu cywilnego – zawrzeć tzw. rejestrowany związek partnerski. Warmińsko-mazurski poseł SLD jest przekonany, że takie rozwiązanie odnosiłoby się w większości do par heteroseksualnych, a nie homoseksualnych. W Polsce prawie milion osób żyje w nieformalnych związkach partnerskich. 23% dzieci rodzi się w takich związkach – wyliczał Tadeusz Iwiński.

00:00 / 00:00

Tadeusz Iwiński i Marcin Kulasek. Fot. K. Kaszubski

Radny sejmiku województwa warmińsko- mazurskiego Marcin Kulasek dodał, że propozycja Zjednoczonej Lewicy nie jest atakiem na rodzinę. W jego opinii chodzi o ułatwienia w dziedziczeniu i uzyskiwaniu informacji medycznej o swoim partnerze.

00:00 / 00:00

Obaj kandydaci Zjednoczonej Lewicy w wyborach do Sejmu zapewnili, że ich ugrupowanie nawet jako koalicjant jest w stanie przeforsować takie rozwiązanie w przyszłym parlamencie.

 

(kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SLD, Tadeusz Iwiński, Marcin Kulasek
Zjednoczona Lewica ma pomysły na poprawę rynku pracy

Nie jesteś śmieciem - to hasło na plakacie wyborczym Zjednoczonej Lewicy. Pod takim bilbordem w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, na której kandydaci na posłów z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV