Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo w sprawie błędu w sztuce lekarskiej

Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim – wyremontowana izba przyjęć. Fot. Łukasz Węglewski

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego błędu lekarskiego popełnionego przez lekarzy ze szpitala w Nowym Mieście Lubawskim.

Pod koniec maja trafiła tam kobieta, która zaczęła rodzić w 5 miesiącu ciąży. Lekarz w Nowym Mieście stwierdził początkowo, że płód jest już martwy. Kilka godzin później okazało się jednak, że płód wciąż żyje. Kobietę odesłano do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, tam lekarze próbowali jeszcze walczyć o życie dziecka, ale bez rezultatu.

Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa w Iławie. „Wszczęliśmy śledztwo w sprawie błędu w sztuce lekarskiej. Musimy sprawdzić, czy lekarz badający w Nowym Mieście Lekarskim nie dopatrzył czegoś, czy może przekroczył swoje umiejętności lub posiadane doświadczenie” – mówi prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki.

Szpital w Nowym Mieście Lubawskim odpowiada na zarzuty krótko: „Sprawę wyjaśni prokuratura, my stoimy na stanowisku, że żadnego błędu nie popełniliśmy” – twierdzi dr Romuald Witkowski, zastępca dyrektora nowomiejskiego szpitala ds. lecznictwa.

Za błąd w sztuce lekarskiej zgodnie z kodeksem karnym może grozić do 5 lat więzienia. (apiedz/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, noworodek, szpital, ciąża, Nowe Miasto Lubawskie
W Elblągu nie powstanie Centrum Matki i Dziecka

Szpital Miejski w Elblągu nie będzie specjalizował się w opiece na matką i dzieckiem. Trzy lata temu dwa elbląskie szpitale miejskie i Wojewódzki Zespolony podpisały porozumienie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV