Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo w sprawie Warmii

biurowiec ZPO Warmia w Kętrzynie, fot. ms.gov.pl

biurowiec ZPO Warmia w Kętrzynie, fot. ms.gov.pl

Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie prywatyzacji kętrzyńskiej Warmii.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa w procesie prywatyzacji największych Zakładów Odzieżowych na Warmii i Mazurach.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w W-wie – Dariusz Ślepokura powiedział Radiu Olsztyn, że śledztwo jest na razie w bardzo wczesnym stadium i dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w procesie prywatyzacyjnym.

Doniesienie do prokuratury złożył warmińsko-mazurski poseł Tadeusz Iwiński z SLD, który uważa, że prywatyzacja Warmii to „patologiczna transakcja”: – Nie było powodu, by prywatyzować Warmię, a jak prywatyzować, to jak Farel, który kupił Philips, a tu sprzedano firmę  człowiekowi, bez żadnych warunków, bez pakietu socjalnego, za śmieszną cenę, gdzie same grunty są więcej warte; człowiekowi,  który 10 lat temu położył 5 zakładów, w tym szczecińską „Danę” i zyskał miano „grabarza” polskich firm odzieżowych.

00:00 / 00:00

Parlamentarzysta został już przesłuchany, jako zgłaszający sprawę, teraz – prokuratorzy przepytają sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i od jego zeznań uzależniają dalszy przebieg śledztwa.

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało 85 procent akcji Zakładów Odzieżowych Warmia w Kętrzynie na początku stycznia. Prywatny inwestor Walerian Pichnowski, kupił je za 6 milionów 800 tysięcy złotych.

Przeciwko takiej prywatyzacji protestowali pracownicy. (wchr/mświn/as)

Prywatyzacją Warmii zajmowaliśmy się w audycji Śliska sprawa. Mogą jej Państwo wysłuchać tutaj.

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Warmia, Kętrzyn
Radni skarżą się wojewodzie

Miejscy radni Platformy Obywatelskiej z Kętrzyna skarżą się wojewodzie warmińsko-mazurskiemu. Twierdzą, że przewodnicząca Rady Miasta nie chce zwołać sesji nadzwyczajnej, podczas której ma być... odwołana ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV