Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śledztwo ws. zabójsta 87-latki coraz bliżej końca

Ogródki działkowe na olsztyńskich Nagórkach – w tym miejscu znaleziono pobitą 87-latkę, która zmarła po kilku godzinach w szpitalu. Fot. Ł. Węglewski

Jest szansa, że jeszcze w tym roku swój sądowy finał znajdzie głośna sprawa zabójstwa w Olsztynie.

87-letnia kobieta została brutalnie napadnięta w czerwcu, na terenie ogrodów działkowych na Nagórkach. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Jej stan był na tyle ciężki, że lekarz miał problem z określeniem jej wieku, a rodzina z rozpoznaniem.

W ciągu kilku tygodni prawie 200 osób przesłuchano i przebadano pod kątem materiału genetycznego. Ostatecznie specjalnej grupie dochodzeniowej udało się zatrzymać zabójcę. 30-letni Michał G, choć nie przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. Przez ostatnie dni obserwowany był także psychiatrycznie – wyjaśnia prokurator Zbigniew Czerwiński.

00:00 / 00:00

Wyniki badań powinniśmy poznać na początku grudnia. To od nich, w dużej mierze, zależy czy Michał G. odpowie przed sądem za morderstwo za co grozi mu dożywocie, czy trafi na leczenie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogródki działkowe
Najlepszy był projekt obywatelski

Obywatelski projekt ustawy o ogródkach działkowych będzie projektem wiodącym w pracach nad nową ustawą. Za tym rozwiązaniem głosowali wszyscy obecni na posiedzeniu członkowie podkomisji nadzwyczajnej. Zdaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV