Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na drogach i chodnikach? W Elblągu działa całodobowa infolinia – sprawdź nowy numer telefonu

Każdy elblążanin może zgłosić swoje uwagi w sprawie zimowego utrzymania dróg.  Zastrzeżenia mają dotyczyć odśnieżania, sprzątania błota pośniegowego oraz posypywania śliskich jezdni i chodników. Zajmuje się tym Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, odpowiadające za m.in. za drogi publiczne i płatne parkingi.

Od dziś jest dostępny nowy numer telefonu do dyspozytora, który pełni całodobowy dyżur. Mieszkańcy Elbląga mają do dyspozycji dwa numery: komórkowy  602 655 659 i nowy stacjonarny 55 232 64 08 w.7 i 8.

– W akcji zima EPGK czuwa całą dobę – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z urzędu miasta.

Drogowcy jadą najpierw na główne szlaki, według ich ważności i kolejności odśnieżania zawartej w umowie. W przypadku długotrwałych opadów, prace trwają do czasu zapewnienia odpowiedniego standardu.

Dodajmy, że samorząd nie odpowiada za odśnieżanie całego miasta. Taki obowiązek mają też  m.in. administracje osiedli, zarządcy budynków i właściciele prywatnych obiektów. Za zaniedbanie tego obowiązku można dostać mandat.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Elbląg, zima, odśnieżanie
W Dywitach bez problemów komunikacyjnych?

Powiat olsztyński i gmina Dywity doszły do porozumienia w sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych na newralgicznych odcinkach. Najwięcej problemów sprawiały podjazdy w Słupach i Różnowie oraz tzw....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV