Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchacze alarmują: ogólnopolska Karta Dużej Rodziny daje o wiele mniej uprawnień, niż jej miejskie wydanie

Tańsza komunikacja, ulgi w instytucjach kulturalnych czy na basen? To wszystko oferuje Karta Dużej Rodziny. Najczęściej jednak tylko w miejskim wydaniu. Ogólnopolska Karta daje już o wiele mniej uprawnień, na co zwracają uwagę nasi słuchacze.

Największe miasta Warmii i Mazur nie honorują ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny w pakiecie zniżek ustalonych przez samorząd. Tak się dzieje w Olsztynie, Elblągu i Ełku.

00:00 / 00:00

Są jednak samorządy – to m.in. Iława, Ostróda czy Mrągowo, które przyznają zniżki wszystkim rodzinom 3+, bez względu na ich zameldowanie. Takie połączenie programów rządowego i samorządowego jest realizowane w 12 samorządach w regionie – dodaje Joanna Jabłonka-Kastrau z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach ponad 20 tysięcy rodzin korzysta z ogólnopolskich Kart Dużej Rodziny. W Elblągu lokalne Karty Dużej Rodziny ma 1250 rodzin, podobna liczba rodzin korzysta z olsztyńskiej karty.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w słuchacze, zniżki, karta dużej rodziny, Joanna Jabłonka-Kastrau, uprawnienia
Rośnie zainteresowanie Kartą Dużej Rodziny w Morągu. Komu przysługuje?

Zmiany w zasadach przyznawania Karty Dużej Rodziny w Morągu. Jak zaznaczała Jadwiga Kosieradzka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od tego roku nie ma już znaczenia wiek dzieci....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV