Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchacze alarmują: przy ul. Piastowskiej w Olsztynie zalega sterta śmieci

Fot. A. Skrago

Śmierdzący problem na olsztyńskim Starym Mieście. Kilkanaście metrów od głównych traktów spacerowych, przy ulicy Piastowskiej zalega sterta śmieci.

Mimo że odpady są z tamtejszego śmietnika regularnie wywożone, to pozostawianych jest ich tam tyle, że powstaje cuchnąca hałda. Jak zaalarmowała nasza słuchaczka, śmieci podrzucają tam mieszkańcy innych ulic i okoliczni restauratorzy, którzy mają bliżej na Piastowską, niż do śmietnika, w którym powinni zostawiać swoje odpady.

Urząd miasta chce walczyć z tym procederem. Zainstalowany został monitoring, dzięki któremu straż miejska ma identyfikować osoby nielegalnie wyrzucające tam śmieci.

Osoby, które zostaną przyłapane na podrzucaniu śmieci, mogą dostać mandat wysokości 500 złotych. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała, sprawa może być kierowana do sądu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, Stare Miasto
Nowy operator zajmie się zbiórką olsztyńskich odpadów?

Wbrew obawom, olsztyński Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach, do momentu wyboru nowego operatora. Radni uchylili powierzenie tego zadania Olsztyńskiemu Zakładowi Komunalnemu z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV