Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchacze alarmują: wielogodzinne kolejki na przejściu w Bezledach. Straż Graniczna wyjaśnia

Przejście graniczne w Bezledach, fot, WMSG

Otrzymujemy sygnały od słuchaczy na temat wzmożonego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Zdaniem jednego z podróżnych w Bezledach w kolejce trzeba czekać kilka godzin.

Zapytaliśmy o sytuację na przejściu granicznym w Bezledach kapitan Mirosławę Aleksandrowicz – rzeczniczkę prasową komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie:

Około trzydzieści samochodów czeka na odprawę graniczną na kierunku wjazdowym do Polski. Czas oczekiwania na odprawę to około dwie godziny. To nic w porównaniu z rosnącym ruchem. Wielu cudzoziemców, głównie Rosjanie, przyjeżdża na zakupy. Oczywiście Polacy również jeżdżą do Rosji w celach zakupowych.

Na przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim w ciągu doby odprawiono ponad dziewięć tysięcy samochodów, z czego dwa tysiące w Bezledach. Zdaniem słuchaczy, przestoje spowodowane są uruchomieniem do odprawy tylko jednego pasa z pięciu. Tę informację dementuje kapitan Mirosławę Aleksandrowicz:

W nocy były otwarte dwa lub trzy pasy, bo jest mniejszy ruch. Natomiast jeśli pojawia się coraz więcej podróżnych, to w tym momencie uruchamiamy dodatkowe pasy. Mówimy tutaj o kierunku wjazdowym do Polski.

Na granicy Polski i Rosji znajduje się siedem przejść granicznych – cztery drogowe oraz trzy kolejowe. Drogowe to Bezledy – Bagrationowsk, Gołdap – Gusiew, Gronowo – Mamonowo i Grzechotki – Mamonowo II.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bezledy, straż graniczna, przejście graniczne, kolejki
Przewozili 13 tysięcy sztuk papierosów. Kuriozalne tłumaczenie małżeństwa

Tłumaczyli się, że nielegalne papierosy „znaleźli w lesie". Patrol Straży Granicznej na jednej z dróg w powiecie szczycieńskim zatrzymał do kontroli drogowej podróżujące Volkswagenem Golfem małżeństwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV