Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchacze informują – brak podestu ratowniczego na kąpielisku w Kortowie?

Jak informują nas nasi słuchacze na kąpielisku w Kortowie brak jest zadaszonego podwyższonego podestu z siedliskiem dla ratowników w centralnym miejscu – plaży.

Stojąca z boku  kąpieliska  wieża nie rozwiązuje problemu, jednakże w dni upalne, tłoku  na plaży, może być pomocna w postrzeganiu bezpieczeństwa  kąpiących.

Dlaczego jest nie wykorzystana? Sprawa pozostanie tajemnicą kąpieliska – podkreślają słuchacze.

Aktualnie ratownicy pomimo swoich  woprowskich  ubiorów „giną”, wtapiają się w leżakujących opodal plażowiczów. Wspomniany podest rozwiązałby problem. Stanowisko ratowników widoczne by było dla wszystkich, mieliby lepszy wgląd w kąpielisko, co poprawiłoby bezpieczeństwo kąpiących i komfort  pracy.

Nie  zauważyliśmy, aby ratownicy kąpieliska w Kortowie posiadali bezpośrednią łączność radiową z  dyżurnym miasta, dyżurnym WOPR – w przypadku ratowników  WOPR nad jeziorach: Krzywym i Skandzie – jest standardem.

słuchacze

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, bezpieczeństwo, jezioro, Kortowo, podest, kąpielisko
XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach – część 5

W Jezioranach zakończył się XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych. Jury wysłuchało 19 kapel, a nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Puchar Wojewody Warmińsko-Mazurskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV