Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Słuchowisko Radia Olsztyn na festiwalu „Dwa Teatry”

Słuchowisko Radia Olsztyn „Morderczynie polskie. Portret wielokrotny” w reżyserii Marty Miłoszewskiej i Jaromira Wroniszewskiego zakwalifikowano do 14-go Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2014”.

Opowieść jest adaptacją książki Katarzyny Bondy „Morderczynie polskie”. W role główne w słuchowisku wcieliły się aktorki grupy artystycznej Teraz Poliż. Praca nad przygotowaniem materiału trwała od grudnia zeszłego roku i zakończyła się w kwietniu.

– Mieliśmy spore ułatwieniemówi nasz redakcyjny kolega Marek Markiewicz.

00:00 / 00:00
...dodał Jaromir Wroniszewski.

„Morderczynie polskie. Portret wielokrotny” jest trzecim słuchowiskiem Radia Olsztyn, które będzie oceniane na festiwalu „Dwa Teatry”. A ten festiwal rozpocznie się 14-go czerwca. Wyniki poznamy 2 dni później. Do konkursu zakwalifikowano 21 słuchowisk, w tym tylko 6 z rozgłośni regionalnych.

W 2011 roku odnieśliśmy sukces z projektem według prozy Włodzimierza Kowalewskiego „Bóg zapłacz”. Wyreżyserował je Janusz Kijowski. W zeszłym roku natomiast nagrodę za oryginalny scenariusz uzyskało słuchowisko ” Powrót do Breitenheide”, także według powieści Wlodzimierza Kowalewskiego. Obecnie w radiu Olsztyn trwa praca nad słuchowiskiem według scenariusza Aleksandra Krempecia, które nosi tytuł Stabis Lauks. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w słuchowisko, wroniszewski, morderczynie, teatry
Historia Teatru Lalek cz. 3

Aktor i reżyser Jan Zbigniew Wroniszewski 1 października 1961 roku został dyrektorem olsztyńskiego teatru Czerwony Kapturek. Do wyboru miał dwa teatry: w Bielsku-Białej lub Olsztynie. Wybrał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV