Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Służba więzienna zmieniła się nie do poznania”. Formacja świętowała w Olsztynie

Fot. Dorota Grzymska

Służba więzienna to ostatnia formacja, która przeszła modernizację. Na ten cel wydano ponad 1,5 miliarda złotych – podkreślał gen. Jacek Kitliński. Dyrektor generalny służby więziennej był organizatorem i gospodarzem ogólnopolskich obchodów Święta Niepodległości Służby Więziennej, które odbyły się w Olsztynie.

Generał Jacek Kitliński kilkakrotnie podkreślał, że dzisiejsza służba więzienna, która przeszła modernizację, zmieniła się nie do poznania. Zmiany objęła wszystkie aspekty, związane z formacją – od infrastruktury, poprzez zwiększenie bezpieczeństwa placówek i samych funkcjonariuszy do środków łączności, taboru samochodowego i broni. Poprawiła się także sytuacja finansowa funkcjonariuszy, którzy średnio dostali tysiąc złotych podwyżki. Zwiększył się także odsetek więźniów objętych dozorem elektronicznym, a ponad 80 procent osadzonych pracuje. Ich zarobki idą przede wszystkim na spłatę zadłużenia alimentacyjnego.

W Polsce w służbie więziennej pracuje około 30 tysięcy funkcjonariuszy, którzy nadzorują około 75 tysięcy osadzonych. A rocznie przez jednostki penitencjarne przewija się ponad 150 tysięcy osób, które weszły w konflikt z prawem.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

 

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Święto NIepodległości, Służba Więzienna
Ich praca do łatwych nie należy. Służba Więzienna z Warmii i Mazur świętuje 100-lecie istnienia

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Następnie funkcjonariusze i pracownicy przeszli do urzędu wojewódzkiego, gdzie odbyła się ceremonia nadania stopni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV