Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby apelują i namawiają mieszkańców do pozostania w domach “Chroniąc siebie, chronisz innych”


Zostań w domu – apelują lekarze, politycy, celebryci, policja i inne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. W wielu polskich miastach i miasteczkach konieczne są dodatkowe komunikaty i kontrole.

Choć większość stosuje się do restrykcyjnych przepisów obowiązujących w czasie epidemii, to jednak zawsze znajdą się wyjątki.

– Szanowni mieszkańcy, apelujemy o niegromadzenie się – to początek komunikatu odczytywanego z megafonów przez strażników miejskich  w Elblągu.

Trzeba zapamiętać ważną zasadę – chroniąc siebie, chronisz innych

– wyjaśnia rzecznik tej formacji Jerzy Gudziński.

Patrole wielokrotnie są wzywane na interwencję z inicjatywy samych mieszkańców. To reakcja na grupki ludzi, którzy lekceważą przepisy zakazujące gromadzeniu się w miejscach publicznych. Ze względu na epidemię koronawirusa Straż Miejska w całym kraju dostosowuje swoje działania do wprowadzonych obostrzeń. Patrole mają teraz przede wszystkich zajmować się sytuacjami, które zagrażają życiu i bezpieczeństwu ludzi lub dotyczą wybryków chuligańskich czy przestępstw. Zgłoszenia przyjmowane są tylko telefonicznie pod nuerem 986 lub mailowo.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, dom, koronawirus
W dobie koronawirusa okulary bezpieczniejsze od soczewek. Dlaczego?

Krajowy konsultant w dziedzinie okulistyki prof. Marek Rękas oraz Główny Inspektorat Sanitarny zalecają, by w związku z epidemią koronawirusa używać okularów zamiast soczewek kontaktowych. Eksperci podkreślają,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV