Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby przekonują: wprowadzenie skrzyżowań kolizyjnych poprawiło przejezdność niektórych olsztyńskich ulic

Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztynie poprawiła się przepustowość niektórych ulic. Ma to związek z wprowadzeniem przed rokiem skrzyżowań kolizyjnych – przekonuje Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Największą korzyść drogowcy odnotowali na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońskiej, Sybiraków i Limanowskiego, gdzie przepustowość zwiększyła się o 405 samochodów. Podobnie było na skrzyżowaniach: Niepodległości-Mariańska, tam przepustowość zwiększyła się o 288, Armii Krajowej – Jagiellończyka o 244 i Wilczyńskiego-Jarocka o 199 samochodów – poinformował Michał Koronowski.

00:00 / 00:00

Poprawiają się także statystyki policyjne. Coraz rzadziej dochodzi do wypadków na skrzyżowaniach z kolizyjnym lewoskrętem. Chociaż, jak zauważa aspirant Rafał Prokopczyk, rzecznik z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wielu kierowców nie zna przepisów ruchu drogowego, związanych z kolizyjnymi lewoskrętami. I dodaje, że często kierowcy jeżdżą na pamięć.

00:00 / 00:00

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Olsztyn, ratusz wreszcie znalazł kandydata na stanowisko inżyniera ruchu drogowego. Poszukiwania takiej osoby były skutkiem kontroli NIK w 2016 roku, która wytknęła olsztyńskiemu ratuszowi scedowanie całej organizacji ruchu na Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, co jest niezgodne z przepisami.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Zarząd Dróg, sygnalizacja świetlna, zarząd dróg zieleni i transportu, skrzyżowania kolizyjne, Rafał Prokopczyk
Pobili pracowników lokalu gastronomicznego na olsztyńskich Jarotach. Policja opublikowała wizerunki napastników

Olsztyńska policja publikuje wizerunki mężczyzn, którzy we wrześniu minionego roku w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Wilczyńskiego zaatakowali dwóch pracowników. Pomimo szeregu podjętych czynności w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV