Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Służby przypominają: Rzeka Elbląg nie nadaje się do kąpieli

Rzeka Elbląg. Fot. Jacek Żukowski

Zgodnie z rozporządzenie Urzędu Morskiego w Gdyni jest to obszar portowy i objęty całkowitym zakazem kąpieli.

Jest kilka miejsc, które od lat są tzw. dzikimi plażami, gdzie elblążanie lubią odpoczywać w upalne dni. Ale pływać tam ani bawić się w wodzie nie wolno, o czym przypominają specjalne tablice.

– Choć wody u nas jest dużo, to nie otwartych kąpielisk – tłumaczy Tomasz Świniarski, szef zarządzania kryzysowego w elbląskim ratuszu. Rzeka Elbląg z jej malowniczymi zakolami czy jej boczne kanały techniczne kilku firm nie są kąpieliskami.

Łamanie zakazu jest nierozsądne, bo rzeka nie jest bezpieczna. Należy liczyć się też karą w wysokości 250 zł, którą może na miłośnika rzecznej kąpieli nałożyć straż miejska czy policja.

Te newralgiczne miejsce, gdzie łamane są zakazy kąpieli i nurkowania w rzece Elbląg to: okolice mostu kolejowego przy ul. Junaków, „ciepła woda” – kanał przy ul. Mazurskiej, okolice drugiego mostu kolejowego w pobliżu portu morskiego i Urzędu Celnego ul. Portowa – Grażyny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz.

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, woda, rzeka, zakaz, kąpiel, Urząd Morski w Gdyni
Sąd podjął decyzję w sprawie nauczycielki chemii, której uczeń poparzył się kwasem

Sąd Rejonowy w Elblągu warunkowo umorzył na rok postępowanie karne wobec nauczycielki chemii z Elbląga. W 2017 jeden z uczniów poparzył swoje ciało kwasem. Do wypadku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV