Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Służby sanitarne wyznaczyły 5 kąpielisk w powiecie elbląskim. Uwaga, na plażach tych nie ma ratowników!

Zalew Wiślany. Fot. Łukasz Węglewski

Cztery plaże na południowym brzegu Zalewu Wiślanego i jedna nad jeziorkiem miejskim w Pasłęku. W powiecie elbląskim pięć miejsc nadaje się do kąpieli – podały służby sanitarne.

Choć Elbląg leży na Żuławach, które są pełne wody to nie tam wielu miejsc, w których bezpiecznie można się kąpać. Nie wolno tego robić w rzece Elbląg, która na całym biegu jest szlakiem wodnym.

– Plaże w Kadynach , Tolkmicku, Suchaczu i w Nadbrzeżu to jedyne oficjalne miejsca wykorzystywane do kąpieli – informuje graniczny inspektor sanitarny w Elblągu Anna Zarecz. Zgodnie z przepisami zostały one przebadane na zlecenie administratorów plaż. Nie ma zastrzeżeń do stanu czystości wód, choć przeprowadzane teraz badania są nieco inne niż jeszcze kilka lat temu.

Na plażach tych nie ma ratowników. Podobnie jak na nielegalnych kąpieliskach np. nad rzeką Elbląg. Należy szukać miejsc strzeżonych i ze zbadaną woda – zaleca elbląski powiatowy inspektor sanitarny Marek Jarosz. Inspekcja sanitarna zwraca też uwagę na to, żeby nie kąpać się wodzie, w której kwitną glony. Może to być groźne dla zdrowia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, Zalew Wiślany, kąpielisko
Nie żyje mieszkaniec Wyszkowa, który chciał się wykąpać w jeziorze Probark

W jeziorze Probark pod Mrągowem utopił się 23-letni mieszkaniec Wyszkowa. Młody mężczyzna chciał się wykąpać. Skoczył z pomostu, ale po chwili zaczął krzyczeć o pomoc. Świadkowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV