Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmierć na torach. Jak dbać o bezpieczeństwo?

Tragedia na przejeździe kolejowym w Leśnym Dworze niedaleko Szczytna. Zginęły dwie 18-latki.

Tragiczny wypadek wydarzył się na przejeździe kolejowym w Leśnym Dworze niedaleko Szczytna.

Kierowca samochodu zignorował znak stop i wjechał pod pociąg relacji Szymany-Szczytno.

– Na miejscu zginęły dwie kobiety, które jechały autem – relacjonuje kapitan Michał Maciąg ze straży pożarnej w Szczytnie

00:00 / 00:00

Jadące seicento dwie 18-latki zginęły w wyniku zderzenia z szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Od wczoraj (19 czerwca) na miejscu zdarzenia pracuje ekipa dochodzeniowa.

Prokurator Artur Choroszewski z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie powiedział Radiu Olsztyn, że jutro (21 czerwca) lekarze przeprowadzą sekcję zwłok obu kobiet. Przesłuchani będą także świadkowie zdarzenia. Śledczy zabezpieczą także dokumentację, dotyczącą sposobu poruszania się szynobusu.

00:00 / 00:00

Do podobnych wypadków na Warmii i Mazurach dochodzi dość często. Jak informuje sierżant Tomasz Markowski z biura prasowego KWP w Olsztynie, w ubiegłym roku były trzy podobne zdarzenia, ale nikt nie zginął. Natomiast w tym roku są już 3 ofiary śmiertelne.

00:00 / 00:00

Tragedia na przejeździe kolejowym w Leśnym Dworze niedaleko Szczytna. Zginęły dwie 18-latki. Fot. KWP Olsztyn

Bożenna Ulewicz, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego przekonuje, że kierowców najczęściej gubi rutyna, dlatego podczas ostatniej sesji sejmiku województwa zwróciła się do marszałka z interpelacją w sprawie zwiększenia środków bezpieczeństwa na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymała.

Jednak głos w sprawie zabrał Wiktor Wójcik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

– Pamiętajmy, że właścicielem zarówno linii kolejowych, jak i przejazdów jest Skarb Państwa. Samorząd Warmii i Mazur występował do Ministerstwa Infrastruktury i do zarządcy linii, żeby znaleźć pieniądze na modernizację przejazdów. W kilku przypadkach udało się zrealizować te inwestycje, ale niektóre wnioski jeszcze czekają na rozpatrzenie – wyjaśnia Wiktor Wójcik.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Dziś (20 czerwca) ruszyła 12. edycja ogólnopolskiej Kampanii Przejazd. Jej organizatorzy uświadamiają kierowcom, że w okolicach przejazdów kolejowych należy zachować szczególną ostrożność.

 

(mlewin/dgrzym/as/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, tory, przejazd
Matka chłopca, który wypadł z okna usłyszała zarzuty

Dwa zarzuty usłyszała matka 16-miesięcznego chłopca, który wypadł z okna na olsztyńskim Zatorzu. Dziecko walczy o życie w szpitalu. Chłopiec wypadł z okna klatki schodowej, między...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV