Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śmiertelne ofiary mrozów na Warmii i Mazurach

7 osób zmarło na Warmii i Mazurach od początku zimy z powodu zimna.

Wczoraj w przygarażowej komórce na jednej z olsztyńskich ulic znaleziono ciało 61-letniej kobiety. Prawdopodobnie przyczyną jej śmieci było wychłodzenie organizmu. Ostatecznie wykaże to sekcja zwłok. Ciało znalazł znajomy, który poszedł ja odwiedzić.

Dziś nad ranem termometry na Warmii i Mazurach pokazywały nawet -17 stopni. Dlatego policjanci przypominają by nie pozostawać obojętnym wobec osób bezdomnych czy takich, które potrzebują pomocy.

Wczoraj dzielnicowy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce, w stodole nocuje bezdomny mężczyzna. Gdy tam pojechał, właściciele posesji zgodzili się przenocować 58-latka w swoim domu, a dziś mężczyzna miał się zgłosić do noclegowni.

W przypadku znalezienia osoby przebywającej na mrozie należy powiadomić o tym policję lub straż miejską dzwoniąc pod numery alarmowe 997, 112 lub 986. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zima, mróz
Nie utrudniajmy pracy drogowcom

Operatorzy pługów śnieżnych i solarek proszą innych kierowców o nie utrudnianie im pracy. Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o zasadach związanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV