Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Smoleńsk 2010. Tamte czasy, tamci ludzie”. W siódmą rocznicę katastrofy Polskie Radio Olsztyn wydało okolicznościową płytę

Warszawa, Krakowskie Przedmieście, kwiecień 2010

Dziś mija 7 lat od katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 2010 roku samolot rozbił się, przy próbie lądowania, na smoleńskim lotnisku Siewiernyj.

Zginęli przedstawiciele polskiej elity politycznej i wojskowej, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, którzy lecieli na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Życie stracili także związani z Warmią i Mazurami: Grażyna Gęsicka, Maciej Płażyński, biskup Tadeusz Płoski oraz Aleksander Szczygło. Na pokładzie lecącego do Katynia TU-154 było 96 osób: 88 pasażerów i 8 członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy.

Z okazji przypadającej dziś rocznicy Polskie Radio Olsztyn wydało okolicznościową płytę. Na krążku zatytułowanym Smoleńsk 2010. Tamte czasy, tamci ludzie znajdują się wspomnienia mieszkańców Warmii i Mazur, którzy na gorąco komentowali tamte tragiczne wydarzenia. – Szok, niedowierzanie i ogromne emocje, do tej pory nie wierzymy, że mogła się stać tak wielka tragedia – mówili.

Ten trudny dla całego kraju czas i tamtych wspaniałych ludzi wspominają również nasi koledzy dziennikarze. Na płycie utrwalone zostały ich osobiste komentarze. W ten sposób chcemy oddać hołd osobom, które zginęły w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku, a związane były z Warmią i Mazurami.

Zdjęcia ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Fot. BSChromy

(BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Smoleńsk, płyta, Radio Olsztyn, katastrofa Smoleńska, rocznica
Olsztyn pamięta o 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

W Olsztynie odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej i tragedii, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Na olsztyńskim cmentarzu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV