Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Smutny finał szkolnej wyprawy. Uczniowie w szpitalu, nauczyciel ukarany

Fot. fotolia.com

Miała być ciekawa lekcja w plenerze, a skończyło się w szpitalu. Cztery dziewczynki z podstawówki w Wielbarku koło Szczytna zatruły się na szkolnej wycieczce.

Na lekcji w terenie uczniowie zainteresowali się owocami czarnego bzu. Nauczycielka poinformowała dzieci, że to roślina jadalna i lecznicza, ale po obróbce. Sama spróbowała jeden owoc i pozwoliła dzieciom zjeść po jednej jagodzie. Niektóre z uczennic zjadły ich jednak więcej, a nauczycielka tego nie zauważyła.

Cztery dziewczynki po powrocie do szkoły zaczęły się uskarżać na ból brzucha. Wezwane zostało pogotowie, po czym dzieci trafiły do szpitala na płukanie żołądka. Wieczorem wróciły do domów. Nauczycielka dostała upomnienie z wpisem do akt.

Lekarze apelują, by zwracać uwagę, po jakie owoce sięgają dzieci – część z nich, np. wilcze jagody, mogą powodować ciężkie, nawet śmiertelne zatrucia.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autorka: A. Skrago
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrucie, szkoła, wycieczka
Na Warmii i Mazurach wydano ich 48 tysięcy. Wyjeżdżając za granicę warto mieć kartę europejskiego ubezpieczenia

  Z danych udostępnionych przez NFZ wynika, że od czerwca do sierpnia wydano w Polsce blisko 1,7 mln Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Nasz region znajduje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV