DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Sokół Ostróda w kolejnej rundzie Pucharu Polski!

Emocje były do ostatniego gwizdka, ale trzecioligowy Sokół Ostróda przeszedł do kolejnej fazy Pucharu Polski!

Po dogrywce zespół Karola Szwedy wygrał na własnym boisku z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2:1.

Szkoleniowiec Sokoła podkreśla, że jego ekipa była bardziej zdeterminowana od rywala.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Od początku staraliśmy się narzucić swój styl gry. Założeniem było, aby jak najszybciej strzelić bramkę i to nam się udało. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze 1-2 sytuacje, ale musieliśmy także uważać w obronie. Po przerwie goście przejęli inicjatywę, ale mieliśmy mecz pod kontrolą. Aż nadeszła ostatnia minuta – myśleliśmy że już nic nie może nam zagrozić, a straciliśmy bramkę w ostatniej akcji spotkania. Dogrywka była pełna dramaturgii. Zwycięską bramkę zdobyliśmy po akcji z kontrataku. Mecz był bardzo wymagający, szczególnie pod względem fizycznym. Jestem pełen uznania dla moich zawodników, bo bardzo ciężko pracowali przez całe spotkanie. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

– relacjonuje Karol Szweda.

Dziś ostródzianie poznają swojego rywala w 1/16 Pucharu Polski.

Posłuchaj rozmowy z Karolem Szwedą.

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Puchar Polski, Sokół Ostróda, Karol Szweda
Puchar Polski: tylko Sokół został na placu boju

Niespodzianka w rundzie wstępnej Pucharu Polski! III-ligowy Sokół Ostróda pokonał u siebie spadkowicza z II ligi - Polonię Warszawa 2:0 i jako jedyny zespół z Warmii...