Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Solary zasiliły Warmię i Mazury

361 wniosków na kwotę ponad 15 milionów złotych dofinansowania. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podsumowuje program Prosument na Warmii i Mazurach.

Za te pieniądze na Warmii i Mazurach powstanie 338 instalacji fotowoltaicznych, które wyprodukują ponad 1800 megawatogodzin energii elektrycznej. Będzie też 36 pomp ciepła do ogrzewania domów oraz wymienionych zostanie 12 pieców opalanych węglem na piece opalane pelletem. To ma ograniczyć emisję dwutlenku węglą o 2032 tony rocznie.

Jak mówi Adam Krzyśków zarządzający Funduszem na Warmii i Mazurach, zainteresowanie energetyką pochodzącą z odnawialnych źródeł jest duże. – Już rozpoczęło się magazynowanie tej energii – dodaje Sylwia Jaskulska z zarządu województwa. To koniec programu Prosument. Teraz mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z programu EWA, który polega na przydzielaniu nisko oprocentowanych pożyczek.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

(mlew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, energia, ekologia, dofinansowanie, dom, ogrzewanie, WFOŚiGW, energii, odnawialne, Prosument
Kto wie, że Elbląg przez pięć wieków bił własne monety?

Przypadający 20 lutego Dzień Mincerza jest okazją do przypomnienia, że kiedyś Elbląg, podobnie jak Toruń i Gdańsk był jednym z nielicznych miast polskich, w których bito...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV