Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Solidarność ma wciąż wiele do zrobienia

Przemawia Józef Dziki – szef Solidarności na Warmii i Mazurach. Fot. Katarzyna Piasecka

Wciąż walczymy o to, żeby ludziom żyło się lepiej – mówią działacze Solidarności z Warmii i Mazur.

Na Placu Solidarności w Olsztynie uroczyście obchodzono 39. rocznicę powstania związku. W oczach dawnego opozycjonisty Władysława Kałudzińskiego – Solidarność to zryw narodowy, który dał nam wolność. Powinniśmy ją szanować, a różnice w poglądach nie powinny nas dzielić, a łączyć.

-Przez te lata dużo się zmieniło. Wtedy wiedzieliśmy z kim walczymy: z wrogiem, imperialistą, który zagarnął nasz kraj. Dziś jesteśmy wolni, a wewnątrz toczy się brudna walka polityczna – dodaje Józef Dziki przewodniczący Solidarności na Warmii i Mazurach.

Dziś związek walczy przede wszystkim o prawa pracowników. Jednak wartości powinno się pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom – mówił Sławomir Koniuszy, przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów na Warmii i Mazurach.

Na uroczystościach obecny był również Zbigniew Przewłocki współzałożyciel i przewodniczący Solidarności w OZOS-ie w 1981 roku. – Walczyliśmy głównie o godność ludzi, o ich bezpieczeństwo i odpowiednie warunki pracy, ale również o ich właściwą ocenę. Wszędzie zdarza się, że ważniejsze od umiejętności są koneksje – mówił Zbigniew Przewłocki.

Ogólnopolskie uroczystości odbędą się w Gdańsku 31 sierpnia.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

Fot. Katarzyna Piasecka

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność
Historyczny zjazd Solidarności w Olsztynie. Związkowcy będą debatować o podwyżkach i płacy minimalnej

Po raz pierwszy w historii, w Olsztynie odbędzie się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Przedstawiciele najważniejszej władzy wykonawczej największego związku zawodowego w Polsce będą debatowali przede...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV