Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalna aplikacja ściszy radio samochodu, gdy zbliżymy się do pojazdu na sygnale

Fot. KMP Elbląg

Grupa studentów z Uniwersytetu Gdańskiego pracuje nad aplikacją do telefonów komórkowych, która ma automatycznie ściszać samochodowe radio, w momencie zbliżania się pojazdu uprzywilejowanego.

W realizacji projektu pomogli im policjanci z Elbląga. W tamtejszej Komendzie Miejskiej odbywały się zdjęcia do filmu o aplikacji, której zadaniem jest podnoszenie bezpieczeństwa na drogach oraz skrócenie czasu dojazdu służb ratowniczych.

Aplikacja „Way For Life” ma uciszać muzykę w samochodzie poprzez moduł bluetooth, po wychwyceniu sygnału nadawanego z syreny pojazdu uprzywilejowanego. Studenci wykonują projekt w ramach międzynarodowego  konkursu. Jego drugi etap zostanie rozstrzygnięty w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie marca tego roku.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radio, studenci, samochód, kierowcy, aplikacja, Komenda Miejska Policji, Uniwersytet Gdański, pojazd uprzewilejowany
Nowe auto terenowe wzbogaciło Państwową Straż Rybacką. Samochód trafi do strażników z posterunku w Ostródzie

Koszt nowego auta to prawie 140 tysięcy złotych. Trafi do strażników z posterunku w Ostródzie, bo oni mieli najbardziej wysłużony samochód. Komendant wojewódzki Straży Rybackiej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV