Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spędź Wielkanoc z rodziną i Radiem Olsztyn!

Wielkanoc to ważne dni dla każdej rodziny, ale także dla nas. W święta zachęcamy do włączenia Radia Olsztyn. Czas umili Państwu wyjątkowy program naszej stacji.

Niedziela:

6.00 – Transmisja Rezurekcji

Relacja z uroczystej mszy rezurekcyjnej od lat jest stałym elementem naszego wielkanocnego programu. W tym roku będziemy w parafii archikatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński. Wygłosi też homilię. Słowo wstępne i komentarz na naszej antenie przekażą: Mirosław Sochacki i ks. Krzysztof Bielawny.

9.05 – „Wielkanoc w Rodzinie Bałdygów”

Państwo Bałgdygowie pochodzą z Kurpii Zielonych, ale od ponad 30 lat mieszkają w Mazuchówce na Mazurach. Jak spędzają święta? O jakie tradycje dbają? Co śpiewają przy stole? Odpowiedzi poszuka Anna Minkiewicz-Zaremba.

10.05 – Koktajl kulturalny

W Koktajlu do śniadania proponujemy spotkanie z Anną Brodą i Sarą Szymczak. Artystki opowiedzą o tym, jaka atmosfera panuje w ich domach w okresie świątecznym, jak wiosna w pełni pobudza je do tworzenia oraz o ważnych przyjaźniach i relacjach, wpływających na ich życie prywatne i zawodowe. Rozmowom towarzyszyć będzie ich muzyka, nie zabraknie też selekcji akustycznych utworów, które dopełnią koktajlową mieszankę. Zaprasza Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

16.05 – Nasza historia

Jak podczas świąt budowała się wspólnota na Warmii i Mazurach? Archiwalne nagrania dotyczące zderzenia kultur, wyrażającego się w odmienności  obchodzenia Wielkanocy przez Warmiaków, Mazurów, osiedleńców z Polski centralnej i Kresów II RP, zaprezentuje Mariusz Borsiak.

21.05 – Porozmawiajmy o życiu

Święta to czas, który najczęściej spędzamy z bliskimi. Co zrobić, kiedy tych bliskich nie ma? Co możemy zrobić, by osoba samotna poczuła choć namiastkę świąt? W audycji zwrócimy także uwagę słuchaczy na to, że myśleć o innych ludziach warto każdego dnia – nie tylko od święta. O pomocy drugiemu człowiekowi z gośćmi i słuchaczami rozmawiać będzie Kinga Grabowska.

22.05 – Noc ze słuchowiskiem

„Zachwyceni” i „Orędzie z Gietrzwałdzkiego Klonu” to słuchowiska, które powstały w Radiu Olsztyn w 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Autorem pierwszego z nich jest Łukasz Staniszewski, drugiego – Zenon Złakowski. Słuchowiska miały premierę 10 września 2017. Do wysłuchania ich ponownie zachęca Anna Minkiewicz-Zaremba.

 

Poniedziałek:

6.00 – Nasza historia

powtórka audycji

9.05 – Bliższe Spotkania

O Wielkanocy dawniej i dziś – w regionie i za granicą. Jakie były świąteczne zwyczaje na Warmii i Mazurach? Jak Wielkanoc obchodzą inne narody? Gośćmi audycji będą m.in. etnograf oraz cudzoziemcy mieszkający w naszym regionie. Zapraszają Izabela Malewska i Maciej Świniarski

14.05 – Świąteczna audycja muzyczna

Bez rozmów, bez gości, bez stresu. Pięć godzin pełnego relaksu. O wyciszenie przy muzyce zadba Mariusz Trzmiel.

19.05 – „Wielkanoc w Rodzinie Bałdygów”

powtórka audycji

21.05 – Okno na cywilizację

Głównym tematem będzie laicyzacja polskiej młodzieży będzie. Oprócz studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wypowiadać się będą: ks. dr Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin oraz ks. dr Piotr Dernowski, duszpasterz z parafii akademickiej w Olsztynie. Okno na cywilizację otworzy Marek Lewiński.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, Radio Olsztyn
Dietetyk radzi: w święta nie musimy sobie odmawiać przyjemności z jedzenia. Kluczem są małe, degustacyjne porcje

Jajka z majonezem, biała kiełbasa czy żurek z dodatkami to tylko niektóre ze świątecznych potraw, które dostarczają nam nadprogramowych kalorii. Jak przekonuje dietetyk Hanna Stolińska-Fiedorowicz, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV