Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spłonął sklep z artykułami metalowymi. Z pożarem walczyło 11 zastępów straży [video]

11 strażackich zastępów walczyło z pożarem sklepu z artykułami metalowymi przy ul. Okrzei na olsztyńskim Zatorzu. Zadymienie było bardzo duże, także na okolicznych ulicach – Limanowskiego, Żeromskiego i Niedziałkowskiego.

Ogień zauważono na dachu blaszanego budynku przed godz. 16.00 i długo nie można było wejść do środka. Aby to zrobić strażacy musieli rozciąć blachę specjalistycznym sprzętem – mówił st. kpt. Łukasz Jasiński z komendy miejskiej PSP w Olsztynie.

Dach jest cały pokryty blachą, co utrudnia nam prowadzenie działań. Nie możemy dostać się do środka i ugasić pożaru. W tym momencie przy pomocy pilarek staramy się rozciąć blachy i zgasić zarzewie ognia.

Przyczyna pożaru na razie jest nieznana, ale nieoficjalnie Radio Olsztyn dowiedziało się, że ogień mógł powstać od pieca grzewczego opalanego drewnem. Po zakończeniu działań straży na miejsce ma przyjechać biegły od spraw pożarnictwa. Wstępnie straty oszacowano na ponad 610 tysięcy złotych.

Autor: K. Grabowska/K. Kantor/P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska/A. Dybcio
Fot. Kinga Grabowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, video
Jarosław Kaczyński w Olsztynie: Trzeba doprowadzić do tego, aby samorządy czyniły dobro, konsolidowały i rozwijały społeczeństwo

Zakończyła się konwencja samorządowa PiS w Olsztynie. Podczas spotkania głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Były premier wezwał  mieszkańców Warmii i Mazur do budowania wspólnoty. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV