Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spłonęła wieża widokowa w rezerwacie Jeziora Drużno

Spalona wieża widokowa nad jeziorem Drużno. Fot. Brygida Gawron, PTTK Ziemi Elbląskiej

Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru, który zniszczył wieżę widokową nad jeziorem Druzno w miejscowości Żółwiniec w powiecie elbląskim.

Punkt obserwacyjny służył miłośnikom przyrody, był stałym punktem wycieczek rowerowych i kajakowych. Rezerwat Jeziora Drużno jest unikatem przyrodniczym ze względu m.in. na zamieszkujące go ptaki. Wieża obserwacyjna była największą atrakcją gminy Markusy, to niepowetowane strata – powiedział Radiu Olsztyn wójt Wacław Wielesik.

00:00 / 00:00

Wstępnie straty szacuje się na 50 tysięcy złotych. Te niematerialne trudno ocenić, bo do Markus nie przyjadą turyści z Polski i z zagranicy. Nie wiadomo, czy wieżę w Żółwińcu uda się odbudować.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie umyślnego podpalenia obiektu. Wieża jest wyłączona z użytkowania i nie wolno z niej korzystać, bo w każdej chwili może się zawalić. (mstan/bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, podpalenie, wieża
Kolejne pożary traw w regionie

Od rana strażacy na Warmii i Mazurach wyjeżdżają do pożarów traw. Do tej pory ugasili pięć pożarów, teraz walczą z szóstym. We wszystkich przypadkach paliły się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV