Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spływ kajakowy weteranów z Iraku i Afganistanu

Na Mazurach wypoczywało 40 weteranów, którzy odnieśli poważne rany w Iraku i Afganistanie.

Wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Krutynią, wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, wspierane finansowo przez duży polski koncern paliwowy.

Takie turnusy sportowo-rehabilitacyjne Stowarzyszenie organizuje już od kilku lat. – Chcemy aktywizować chłopaków, wyciągnąć z czterech ścian. Wcześniej robiliśmy m.in. turnus rehabilitacyjny w formie kursu płetwonurkowego, robimy też wycieczki piesze po górach – mówi Marek Rzodkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia.

– Dla rannych żołnierzy to ważne wyjazdy. Pomagają odbudować poczucia własnej wartości i przynależności do grupy. Tu nie ma lepszych i gorszych, wszyscy się rozumiemy, każdy drugiemu pomaga – dodaje psycholog wojskowy Agnieszka Klawinowska. Rannych żołnierzy mających status weterana jest w Polsce prawie pół tysiąca, kolejnych 200 czeka na przyznanie takiego statusu.

 

(a.piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Afganistan, spływ
W Gutkowie odbył się polsko-ukraiński piknik

W Gutkowie odbył się piknik kulinarno-artystyczny zorganizowany z okazji przyjazdu ponad 40 dzieci z Ukrainy. Organizatorem ich przyjazdu jest Mikołaj Podczarski, dzieci mieszkają u polskich rodzin....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV