Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Społecznicy sprawią, że DK 51 będzie szybciej wyremontowana?

DK 51 w Dywitach. Fot. UG Dywity

W Dywitach powstało stowarzyszenie, które chce jak najszybszej modernizacji DK 51 od Olsztyna do Bezled. W skład stowarzyszenia weszli przedsiębiorcy z sześciu gmin: Dywit, Dobrego Miasta, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc i Lubomina.

Łączy ich to, że swoje firmy i interesy ulokowali przy DK51 lub w zasięgu oddziaływania tego ważnego szlaku gospodarczego.

– O charakterze tej drogi świadczą też rozwijające się kolejne podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej, które funkcjonują w Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie i gminie Bartoszyce – przekonuje Mieczysław Dudko z zarządu stowarzyszenia.

– Chcemy inicjować i propagować wspólne przedsięwzięcia służące przebudowie DK51, uwzględniając zarówno rozwój gospodarczy, jak i poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – zapowiada wiceprezes stowarzyszenia Mariusz Grzelak.

Z kolei prezes Alfred Prusik podkreśla, że niezmodernizowana DK51 ogranicza rozwój gospodarczy północy regionu, a mieszkańcom – bezpieczne poruszanie się tą trasą. Nie ukrywa też, że przedsiębiorcy liczą na przychylność ministra Jerzego Szmita w sprawie przebudowy tej trasy krajowej.

(P.Karpiszen/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, Dywity, droga, remont, Bezledy, stowarzyszenie, DK-51, Mieczysław Dudko, Mariusz Grzelak
GDDKiA: Możemy mówić o wiosennej ofensywie prac. Za rok „siódemka” będzie drogą ekspresową

Coraz bliższy jest koniec prac na nowej "siódemce". Do końca roku droga w granicach województwa warmińsko-mazurskiego ma mieć status ekspresowej. Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA w Olsztynie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV