Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Społem chce sprzedać iławskiego Kormorana za 3,5 miliona

W hotelu Kormoran w Iławie jest 16 pokoi, a obok niego stoją dwa pensjonaty po 8 pokoi. „Społem” wyceniło całość na 3 i pół miliona złotych. Fot. strona internetowa hotelu

Iławskie „Społem” chce sprzedać najstarszy w mieście hotel Kormoran. Hotel stoi nad samym brzegiem najdłuższego polskiego jeziora Jeziorak.

„Społem” w Iławie ma 13 sklepów i piekarnię. Zatrudnia 90 osób i jest liczącym się w mieście pracodawcą. Społemowski hotel przez lata zarabiał na siebie i jego utrzymanie nie stanowiło specjalnego kłopotu. Przyjeżdżały tam systematycznie niemieckie wycieczki.

W ostatnich latach to się jednak zmieniło, bo w Iławie i okolicach powstało kilka nowych, bardzo nowoczesnych hoteli, w tym także jeden w najwyższym, 5-gwiazdkowym standardzie. Liczba gości w Kormoranie zaczęła spadać. Jednocześnie spora część wykwalifikowanych pracowników, odeszła z Kormorana do nowych hoteli. Dlatego hotel czeka na kupca. Obok niego stoją dwa pensjonaty. „Społem” wyceniło całość na 3 i pół miliona złotych, ale bierze pod uwagę także oddzielną sprzedaż obu pensjonatów.

Iławski urząd miasta na swoich stronach internetowych informuje, że w tym hotelu przed laty gościł aktor John Malkovich i nagrodzony Oscarem niemiecki reżyser Volker Schloendorff, który w 1995 roku w okolicach Iławy kręcał sceny do filmu „Król Olch”. (PAP/wch/bsc)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, hotel, Kormoran
W Kortowie otwarto hotel dla owadów

W olsztyńskim miasteczku uniwersyteckim Kortowie stanął pierwszy w Olsztynie hotel dla dzikich owadów zapylających. To pomysł fundacji Greenpeace, która stawia podobne hotele w całej Polsce: hotel...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV