Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór na olsztyńskich Redykajnach. Małżeństwo wywiesiło baner z wizerunkiem prezydenta, spółdzielnia nakazuje go zdjąć

Fot. K. Grabowska

Spór wokół baneru z wizerunkiem, ubiegającego się o reelekcję w zbliżających się wyborach prezydenckich, Andrzeja Dudy. Chodzi o olsztyńskie Redykajny i sprawę małżeństwa, które powiesiło baner na swoim balkonie.

Spółdzielnia nakazała go zdjąć tłumacząc, że jest to reklama i takie sprawy powinny być uzgadniane z zarządczą budynku. Państwo Stasiewicz się z tym nie zgadzają.

00:00 / 00:00

Władze spółdzielni uzasadniają nakaz zdjęcia banera wewnętrznym regulaminem i kodeks wyborczym. O przepisy pytamy więc Piotra Sarnackiego. Dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie mówi, że nie ma jednoznacznych przepisów określających przypadek z Redykajn, ale skłania się ku stanowisku spółdzielni.

00:00 / 00:00

Piotr Sarnacki uważa też, że w związku ze zbliżającymi się wyborami każdy z kandydatów powinien mieć równe szanse na promocję. Małżeństwo z Redykajn nie zamierza jednak zdjąć baneru. W jednym z biur poselskich usłyszało, że wizerunek urzędującego prezydenta ma prawo być eksponowany wszędzie, bez względu na to, czy jest kandydatem w wyborach czy nie. Spółdzielnia sprawdza te informacje.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Redykajny, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, baner, Piotr Sarnacki
Apel Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia zwracają się do Prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o podpisanie przyjętej przez Sejm ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych. Jak podkreślają we...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV