Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o przeszłość przyszłych patronek ulic Olsztyna. Dyskusja olsztyńskich radnych na antenie Radia Olsztyn

W środę olsztyński ratusz zaproponował nazwy dla nowo powstałych ulic na terenie byłego poligonu w Pieczewie. W Najlepszej Porze Dnia wróciliśmy do tematu. Z naszego zaproszenia skorzystali radni – Radosław Nojman (PiS) i Łukasz Łukaszewski (PO).

Przypomnijmy – na patronkę najdłuższej, dotychczas określanej mianem nowej ulicy Pstrowskiego, wybrano noblistkę Wisławę Szymborską. Na patronki czterech pozostałych nowych ulic zaproponowano Agnieszkę Osiecką, Marię Dąbrowską, Elizę Orzeszkową i Zofię Nałkowską.

Pomysł poparła współrządząca miastem Platforma Obywatelska, a także radni opozycyjnego klubu Demokratyczny Olsztyn. Na pewne problemy z nazwiskami wskazywali natomiast radni Prawa i Sprawiedliwości. Część sugerowała niewłaściwą przeszłość niektórych patronek. Mówili także o ogólnym problemie ze wszystkimi zaproponowanymi nazwiskami.

Ostatecznie rada miasta głosami radnych większości klubów przyjęła nowe patronki.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spór, pieczewo, video, olsztyński radny, Radosław Nojman, łukasz łukaszewski, Wisława Szymborska
Nietypowy eksperyment w szkole. Uczniowie wysłali rzodkiew i drożdże w stratosferę

"Chcemy pokazać, że nauka to przede wszystkim praktyka" - przekonywali autorzy eksperymentu, który odbył się w szkole podstawowej numer 34 w Olsztynie. Uczniowie wysłali w stratosferę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV