Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o siatkę szkół poróżnił mieszkańców Barczewa

Szkoła Podstawowa im. F. Nowowiejskiego w Barczewie

Reforma oświaty poróżniła mieszkańców gminy Barczewo. Chodzi o nową siatkę szkół, która ma obowiązywać od września.

W gminie powstał pomysł, by przenieść Szkołę Podstawowa nr 1 im. F. Nowowiejskiego do budynku zespołu szkół, gdzie obecnie jest gimnazjum i liceum. To zdaniem grupy mieszkańców złe rozwiązanie, bo małe dzieci uczyłyby się z dużo starszymi. Poza tym szkoła podstawowa ma 70-letnie tradycje i wiele osób się z nią utożsamia. W gminie zbierane są podpisy pod petycją, która przedstawia placówkę w superlatywach. Jest też tam mowa o zespole szkół, w którym po zmianach mogłaby powstać szkoła branżowa lub liceum, w którym uczniowie kontynuowaliby naukę po zakończeniu podstawówki.

Podczas komisji oświaty zaproponowano kilka innych rozwiązań siatek szkół w gminie. Wśród nich m.in utworzenie dwóch szkół podstawowych i podzielenie Barczewa na dwa rejony, co też nie spotkało się z aprobatą wielu mieszkańców.

Konflikt musi być rozwiązany do najbliższej sesji, którą zaplanowano na koniec lutego. Podczas obrad radni przyjmą projekt uchwały dotyczącej nowej siatki szkół. W gminie trwają więc konsultacje. Najbliższe spotkanie urzędników z zaniepokojonymi rodzicami zaplanowano na 8 lutego.

Bal karnawałowy w SP nr. 1 w Barczewie

Zespół Szkół w Barczewie, fot. Maly LOLek (Wikimedia)

 

 

 

(grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła podstawowa w barczewie, reforma oświaty
Elbląg gotowy na zmiany w szkołach

Dzięki decyzji elbląskiej Rady Miasta wszystko jest już jasne. Bez głosów sprzeciwu radni przyjęli plan zmian w miejskim systemie oświaty, przygotowany przez prezydenta Elbląga. Wejdzie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV