Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o wyższe dodatki motywacyjne dla olsztyńskich nauczycieli podczas sesji Rady Miasta

Sesja Rady Miasta
fot. Przemysław Getka

Olsztyńscy nauczyciele dostaną wyższe dodatki motywacyjne. Taką decyzję podjęła olsztyńska Rada Miasta.

Według uchwały dodatek motywacyjny wypłacany nauczycielom będzie mógł wynieść do 45 procent wynagrodzenia zasadniczego, a nie – jak dotychczas – 25 procent. Nowe przepisy – jak przyznają przedstawiciele koalicji rządzącej miastem – mają związek z obietnicami złożonymi podczas strajku nauczycieli. – Gdy spotkałem się z nauczycielami, powiedziałem, że pieniądze, które są w systemie, będą wypłacone nauczycielom w tym roku – przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Przeciwko tej uchwale byli radni opozycji, którzy twierdzili, że to obchodzenie prawa zakazującego płacenia za czas strajku. – Odbieram to jako politykierstwo. I jest to raczej dodatek demotywacyjny dla tych nauczycieli, którzy uczciwie pracowali i nie opuścili swoich uczniów – komentuje radny PiS Jarosław Babalski.

Wyższe dodatki motywacyjne mają być wypłacane olsztyńskim nauczycielom w okresie od września do końca grudnia. Dokładne stawki zostaną ustalone przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, nauczyciele, decyzja
Kontrowersje wokół raportu o stanie Olsztyna. Ostatecznie Rada Miasta udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi

Udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Olsztyna - Piotrowi Grzymowiczowi, zakończyła się pierwsza część dziesiątej sesji Rady Miasta. W obu przypadkach siedemnastu radnych zagłosowało za, siedmiu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV