Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór radnych PiS i PO o zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Olsztynie. Czy uchwała zostanie zniesiona?

Fot. fotolia.com

Olsztyńscy radni PiS apelują do radnych Platformy Obywatelskiej o wycofanie projektu uchwały, która proponuje zniesienie ograniczenia handlu alkoholem po godzinie 22. Politycy PO domagają się nie tylko zniesienia ograniczenia, ale również zwiększenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, co ukróciła wspomniana uchwała.

Z kolei radni PiS uważają, że wprowadzony zakaz daje pozytywne rezultaty.

Z danych jakie posiadamy, od organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny, wynika, że nastąpił spadek w zakresie interwencji dotyczących zakłóceń porządku i ciszy nocnej. Logicznym wydaje się więc, żeby ta regulacja dalej działała przekonywał Jarosław Babalski z PiS.

Tymczasem Łukasz Łukaszewski, radny PO, jeden z autorów projektu, twierdzi, że jest on wynikiem konsultacji społecznych i głosu mieszkańców.

To oni sprzeciwiali się wprowadzeniu tego zakazu. My oczywiście proponowaliśmy, żeby ten zakaz obowiązywał wyłącznie na osiedlu Grunwaldzkim, jednak większość radnych nie chciała się na to zgodzić dodał Łukasz Łukaszewski.

Przypomnijmy, zakaz handlu alkoholem między godziną 22 a 6 rano obowiązuje w Olsztynie od początku września.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, alkohol, zakaz, uchwała, Jarosław Babalski
Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie z zarzutami niedopełnienia obowiązków

Iwona B.- B. miała świadczyć usługi szkoleniowe podmiotom, w tym także instytucjom, które RIO kontrolowała. Prezes nie wystąpiła jednak o zgodę na prowadzanie takich kursów do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV