Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sportowcy i policjanci w jednej drużynie. Grają o bezpieczeństwo na drogach

Warmińsko-mazurska policja rozpoczyna kampanię pod hasłem #fairplaynadrodze promującą bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

W specjalnych spotach edukacyjnych wystąpili znani sportowcy z regionu, którzy poprzez uprawiane przez siebie dyscypliny zachęcają do przestrzegania przepisów. W sporcie postawa fair play jest jedną z podstawowych zasad zdrowego współzawodnictwa. Jak podkreślają policjanci i sportowcy, tak samo powinno być na drogach. Kultura jazdy i wzajemny szacunek użytkowników mogą mieć wpływ na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może się przełożyć na mniejszą liczbę wypadków i kolizji.

Na potrzeby kampanii #fairplaynadrodze warmińsko-mazurska policja stworzyła serię 4 spotów obrazujących główne przyczyny wypadków. Każdy z nich zawiera hasło promujące właściwe zachowania. Pierwszy skupia się na głównej przyczynie zdarzeń drogowych, jaką jest nadmierna prędkość.

Jak powiedział Radiu Olsztyn kom. Krzysztof Wasyńczuk – do akcji zaproszono najpopularniejszych sportowców z regionu.

00:00 / 00:00

W spocie, promującym w nietypowy sposób jazdę z dozwoloną prędkością, wystąpił siatkarz Jan Hadrava, na co dzień grający w zespole Indykpol AZS Olsztyn. „Na boisku nie wstrzymuję ręki. Na drodze zdejmuję nogę z gazu” – tym hasłem atakujący olsztyńskiego zespołu i reprezentant Czech propaguje właściwe zachowanie na drodze.

Kolejne odsłony skupiać się będą na kwestii bezpieczeństwa pieszych – niechronionych uczestników ruchu drogowego, konieczności noszenia odblasków, a także na bezpieczeństwie rowerzystów.  Wspierać policjantów będą znani sportowcy z Warmii i Mazur. Kto konkretnie? Oprócz Jana Hadravy w spotach wystąpią: szczypiornista Marcin Malewski, piłkarz Grzegorz Lech oraz zawodniczka sztuk walki Joanna Jędrzejczyk.

Spoty będą prezentowane w mediach społecznościowych.

 

Autor: B. Gajlewska/I. Malewska
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, kampania, Jan Hadrava
W powiecie gołdapskim będzie bezpieczniej. Samorząd otrzymał dofinansowanie z ministerstwa

Aktywne przejścia dla pieszych, czy zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze – to projekty z powiatu gołdapskiego, które dotrzymały dofinansowanie z programu „Razem bezpieczniej im. Władysława...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV