Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sportowe BMW trafiły do garnizonu policji. Swój pierwszy test przejdą jutro podczas Rajdu Polski w Mikołajkach

Fot. Kinga Grabowska

Warmińsko-mazurski garnizon policji ma nowe oznakowane radiowozy. Ich całkowity koszt to ponad 403 tysiące złotych. 

Dwa BMW serii 3 trafią do drogówki w komendzie wojewódzkiej, trzeci wóz zasili komendę miejską w Olsztynie. Pojazdy zakupiono z pieniędzy z programu modernizacji policji na lata 2017-20.

Takich aut w warmińsko-mazurskim garnizonie do tej pory nie było. Pojazdy wyposażone są w 4 cylindrowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem. Ich moc to 184 konie mechaniczne. Auta w trybie sportowego przyśpieszenia w 7 sekund na liczniku osiągają setkę. Mogą rozpędzić się do 240 km na godzinę, więc na drogach nie powinno być już problemu z zatrzymaniem nikogo.

Radiowozy, które trafiły do warmińsko-mazurskiego garnizonu oceniane są jako najnowocześniejsze. Do tego przed przekazaniem ich policji trzeba było je nieco stuningować. Samochody są poszerzone na osiach i nieco wydłużone. Wszystko po to by przy dużych prędkościach poruszały się po drodze jak po szynach, w zakrętach trzymały się jezdni, a kierujący nimi policjanci nie mieli problemu z opanowaniem wozu.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego KWP mł. insp. Mariusz Tański podkreśla moc i nowoczesność aut, które- jak mówi będą głównie wykorzystywane do patroli tras w regionie.

00:00 / 00:00

Inspektor Tomasz Klimek – komendant wojewódzki policji w Olsztynie podkreśla natomiast, że to nie koniec modernizacji warmińsko-mazurskiego garnizonu. Auta, które kupiono kilka lat temu powoli zużywają się, potrzeba też nowych radiowozów w jednostkach działających w powiatach.

00:00 / 00:00

Nowoczesne maszyny będą wykorzystywane przede wszystkim do patrolowania głównych tras w regionie, już jutro będą pełniły swoją pierwszą służbę podczas zabezpieczenia Rajdu Polski w Mikołajkach.

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Fot. Kinga Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, radiowóz, bmw
Robotnicy znaleźli niewybuch na obrzeżach Giżycka. Ewakuowano 120 osób

W Giżycku zakończyła się trzygodzinna akcja usuwania niewybuchu z czasów II wojny światowej. Po godzinie 10.00 policjanci dostali zgłoszenie o wojennym znalezisku w jednym z zakładów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV