Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Spotkania z nauką” – projekt dla uczniów szkół średnich popularyzujący nauki biologiczne

fot. Przemysław Getka

Olsztyński Uniwersytet Warmińsko-Mazurski rozpoczął projekt „Spotkania z nauką”. Do czerwca 2022 roku co najmniej 4 tysiące uczniów szkół średnich z regionu będzie zdobywało dodatkową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, głównie biologicznych.

Program „Spotkania z nauką” będzie skierowany do uczniów szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ponieważ jednak część działań będzie prowadzonych on-line, tak naprawdę każdy człowiek interesujący się naukami biologicznymi będzie mógł wziąć w nim udział

– powiedział jeden z koordynatorów projektu prof. Stanisław Czachorowski.

Zapowiedział, że w projekcie będą powstawały krótkie filmiki popularyzujące naukę i badania naukowe, scenariusze lekcji dla nauczycieli. Nauka ma być popularyzowana także w mediach społecznościowych.

Dzięki „Spotkaniom…” młodzi ludzie będą przyjeżdżali na olsztyński uniwersytet na wykłady, warsztaty, zajęcia laboratoryjne, dyskusje. Będą organizowane także pikniki naukowe i interaktywne wystawy.

Naukowcy z uczelni będą też jeździć do szkół w terenie, ponieważ czasami łatwiej jest jednemu, czy dwóm naukowcom pojechać z wykładem do szkoły, niż całej klasie, czy dwóm jechać do Olsztyna na uczelnię

– wyjaśnił prof. Czachorowski.

Prof. Czachorowski podczas prezentacji projektu powiedział, że ma on na celu przede wszystkim popularyzację nauki i badań naukowych. Projekt będzie prowadzony przede wszystkim przez pracowników naukowych wydziału biologii i biotechnologii UWM w Olsztynie.

Projekt „Spotkania z nauką” jest realizowany w latach 2020-2022. Dofinansowano go z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w Olimpii Elbląg. Klub ma nowego trenera

Drugoligowa Olimpia Elbląg ma nowego trenera. Od przyszłego sezonu żółto-biało-niebieskich poprowadzi Łukasz Kowalski, który ostatnio pracował w innym zespole z II ligi - Gryfie Wejherowo. Czym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV