Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie logopedów w Olsztynie

Z okazji przypadającego 6 marca Europejskiego Dnia Logopedy, w Olsztynie spotkali się członkowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Logopedów.

Ideą takich spotkań jest wymiana myśli, metod terapii i doświadczeń, a odbiorcami są terapeuci i rodzice dzieci, które mają problemy w komunikowaniu się. – mówi Małgorzata Konczanin z Polskiego Związku Logopedów. Częścią spotkania był wykład poświęcony tzw. mutyzmowi wybiórczemu.

Jak wyjaśnia Barbara Ołdakowska-Żyłka z Fundacji na rzecz Dzieci i Rodzin Dotkniętych Mutyzmem Wybiórczym, jest to zaburzenie wieku dziecięcego, kiedy dzieci bardzo dobrze komunikują się w rodzinie, ale w szkołach, przedszkolach czy sklepach nie mówią. Mutyzm wybiórczy jest wyleczalny, pod warunkiem, że jest leczony.

Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Logopedów obchodzi 10-lecie istnienia. Na spotkaniu w Olsztynie wręczono certyfikaty Polskiego Stowarzyszenia Logopedów. (ap/kk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie
Bezpłatne badania w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu prowadził dzisiaj (02.03) bezpłatne badania. W holu głównym czekali specjaliści, którzy sprawdzali poziom cukru, cholesterolu, mierzyli ciśnienie i wagę pacjenta. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV